Gizlilik Ve Güvenlik Politikası


KREDi KARTI GÜVENLİĞİ

Güvenli ortamda yapacağınız işlemlerde siz ve kredi kartını size tahsis eden banka haricinde hiçbir kişi, kurum ve kuruluş tarafından bilgilerinize ulaşamamaktadır. Kredi kartı işlem sayfası kart bilgilerini doğrudan banka pos sistemine iletmekte ve işlem sonucunu müşteriye bildirmektedir. Kredi kartı bilgileri E-posta veya benzeri yöntemlerle aktarılmamaktadır. Sistemimiz hiç bir zaman girdiğiniz kredi kartı bilgilerini saklamaz ve kayıt etmez. Dolayısıyla kredi kartı numaranızı hiç bir zaman bizde dahil olmak üzere hiç kimseye göstermemiş olursunuz. Online işlemin bir sonucu olarak aktarılan kredi kartı bilgilerine tarafımızdan hadi erişilmesi mümkün değildir.

Sitemiz Müşteri Hizmetleri’ne, herhangi bir siparişinizle ilgili olarak göndereceğiniz e-postalarda, asla kredi kartı ve numaranızı veya şifrelerinizi yazmayınız. E-postalarda yer alan bilgiler üçüncü şahıslar tarafından görülebilir. Şirketimiz E-postalarınızdan aktarılan bilgilerin güvenliğini hiç bir koşulda garanti edemez.

VERİ GÜVENLİĞİ

Üye olurken verdiğiniz tüm bilgilere sadece siz ulaşabilir ve siz değiştirebilirsiniz. Üye Giriş bilgilerinizi güvenle koruduğunuz takdirde başkalarının sizinle ilgili bilgilere ulaşması ve bunları değiştirmesi mümkün değildir. Bu amaçla, üyelik işlemleri ve sitemizin sipariş sayfalarında site ile ziyaretçi arasındaki haberleşme 128 BIT SSL standartında gerçekleşmektedir. Sözkonusu haberleşme standartı çok sayıda işlem gören sitelerde dahi güvenle kullanılan bir niteliktedir. Kredi kartı bilgilerinin verileceği sayfada bu haberleşme biçiminin bulunup bulunmadığını, sayfa erişildiğinde adres çubuğunda yazan ifadenin HTTP://.. biçiminde değil, HTTPS://.. biçiminde oluşu ifade etmektedir. Bu nitelikte sayfalara eriştiğinizde tarayıcının sağ alt köşesinde kilir işareti de yer almaktadır.

BANKA GÜVENLİĞİ

Kredi Kartı bilgilerinin siteden bankaya aktarılması ile ilgili güvenlik, banka’nın sunduğu maksimum güvenlik ile gerçekleşmektedir.
Sözkonusu güvenliğin çok sayıda bileşenin yanında, CVV2/CVC2 kodu da çalıntı kart veya kart bilgileri ile alışverişe karşı önlem olarak sitemizde kullanılmaktadır.

CVC2 NEDİR?

CVC2 Numarası kredi kartınızın arkasında bulunan rakamın son üç hanesidir. Kartın manyetik şeridine yazılamayan bu numara sayesinde kredi kart numaranız ele geçirilse bile CVC2 numarası gizli kalacağından kartınız isteğiniz dışında kullanılamaz. İşleminizin daha güvenli olması için işlem sırasında sizden bu numaranın girişini yapmanız istenmektedir.